„Vedení města v roce 2019 počítá se zahájením realizace rozsáhlého projektu revitalizace městské zeleně, který se bude týkat celkem dvanácti oblastí města, včetně úprav dominanty městského panoramatu Na Valech u Podměstského rybníka. Na programu je také dokončení projektových příprav a zahájení výběru dodavatele pro novou bytovou výstavby v areálu bývalých kasáren Prokopa Holého,“ uvedl mluvčí čáslavské radnice a radní Filip Velímský.

Ve spolupráci s provozovateli pak bude pokračovat rekonstrukce dalších úseků starších rozvodů inženýrských sítí, se kterými bude také spojena obnova veřejného osvětlení a místních komunikací. Renovace a stavební úpravy se pak dotknou také některých objektů mateřských a základních škol.

Starosta Čáslavi Vlastislav Málek na jednání zastupitelů připomněl, jak složitá příprava rozpočtu s ohledem na „šibeniční“ termín byla. Komunální volby se totiž konají na podzim a rozpočet je třeba mít schválený do konce roku. „Volby byly 5. a 6. října, ustavující zasedání se konalo 1. listopadu. Návrh rozpočtu musí být zveřejněn patnáct dní před jeho projednáváním,“ popsal starosta.

Ten přitom schvalování rozpočtu považuje za klíčové pro budoucnost města. „V Parlamentu České republiky je rozpočet státu označován za jeden z nejdůležitějších zákonů roku. Je ale velmi důležitý i pro město, protože stanovuje prostředky pro chod našich příspěvkových organizací i organizací obchodních, které město zřizuje. Rozpočet je důležitý také pro chod úřadu a všechny služby včetně plánovaných investic a oprav,“ řekl obecně k rozpočtu Vlastislav Málek.