Pořadatelem soutěže je Deník.cz a vydavatelství Vltava Labe Media, odbornými garanty a partnery pak Mendelova univerzita Brno a střední zemědělské školy z Čáslavi a Chrudimi. Záštitu poskytl Zemědělský svaz České republiky.

close Soutěž hledá mladé zemědělce info Zdroj: soutezmladyzemedelec.cz zoom_in Soutěž hledá mladé zemědělce Regionální semifinále prověřilo teoretické i praktické dovednosti žáků, a to formou zábavného dne, které si pro ně připravila pořadatelská čáslavská zemědělka. Patřila do něj třeba jízda traktorem nebo dojení krávy.

Test z teoretických znalostí nachystala Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně z učebnice Zemědělství žije, kterou žáci dostali na začátku roku k samostudiu.

Za vítězem se na druhém místě umístila Emily Galusová ze ZŠ a MŠ Nehvizdy na Praze-Východ a na třetím pak Eliška Veselá ze ZŠ Uhlířské Janovice na Kutnohorsku. I druhý v pořadí postoupil spolu s vítězem do celostátního finále, které se odehraje ve středu 12. června na Mendelově univerzitě v Brně.

Průběh soutěže mohou žáci a učitelé, ale i čtenáři Deníku sledovat na stránkách www.soutezmladyzemedelec.cz. O soutěži pak redakce Deník.cz informuje na regionálních webech a na sociálních sítích.