U budovy čáslavské radnice se shromáždili cyklisté, organizátoři a členové doprovodu, aby úderem osmé hodiny vyrazili zdolat 112 kilometrů dlouhou trasu s cílem v Týnci nad Sázavou. Startovního praporku se ujala bývalá atletka a držitelka světového rekordu běhu na 800 metrů Jarmila Kratochvílová.

Po cestě byly naplánovány krátké zastávky ve městech, které převzaly záštitu nad projektem nadačního fondu Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí.

Jezuitská kolej v Kutné Hoře, sídlo Galerie Středočeského kraje (GASK)
GASK se v sobotu zaměří na polské nezávislé umění. Přinese i literární pořad

Jedním z nich byly i Uhlířské Janovice, kde na peloton čekalo nejen občerstvení, ale také zde předal starosta města Petr Barták spolu s místostarostkou Zuzanou Pěknou do rukou Josefa Zimovčáka symbolický šek na částku 15 000 korun, kterou město darovalo nadačnímu fondu. Následovalo taneční vystoupení žákyň místní základní školy. Poté již účastníci cyklotour pokračovali do Vlašimi, kde na ně čekala další zastávka.

Vznik nadačního fondu Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí Na kole dětem, se datuje od roku 2010. Nad letošním 14. ročníkem převzaly záštitu a zároveň poskytly finanční podporu partnerské kraje, města, obce a společnosti. Finančně mohou přispět i jednotlivci - a to buď osobně do připravených pokladniček na startech, cílech a zastávkách pelotonu, nebo zaslat peníze přímo na transparentní účet. Více se dočtete zde.

Vybrané peníze slouží sportovním aktivitám a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemoc.