„Návštěva nejvyššího představitele Středočeského kraje a našeho zřizovatele byla nejen poctou pro školu, ale i příležitostí seznámit se s kompetencemi a prioritami hejtmana samotného i celého úřadu,“ předeslal ředitel školy Zdeněk Sejček. Dotazy studentů a pedagogů svědčily o zájmu a týkaly se otázek školství, ale i medializovaných témat napří〜klad plánovaného umístění amerického radaru v Brdech, problematiky romského etnika či čerpání evropských fondů.

Šéf krajského úřadu zasvětil mládež do tajů partnerských vztahů v rámci Evropy. „Zajímavý vztah máme například i s Čínou. Výsledkem je, že v Nymburce stojí čínská fabrika,“ uvedl Bendl. Komentoval i chystanou výstavbu Foxconnu v Kutné Hoře. „Ve středních Čechách naráží investoři zvenku na fakt, že v místě není pracovní síla. Plánovaná fabrika na výrobu LCD televizí Foxconn potřebuje zaměstnat pět tisíc lidí, ale nevědí, kde mají pracovní sílu vzít,“ upřesnil hejtman s tím, že právě středočeský region je pro investory hodně atraktivní. Studenti se mohli Petra Bendla zeptat na otázky, které je zajímají. Zástupci kraje potom poobědvali s členy rady v restauraci Na Kuchyňce.

A o co vlastně na Hejtmanském dni jde? „Hlavním smyslem této akce je vytvořit prostor pro pracovní jednání s představiteli města,“ řekl Petr Bendl. „Setkaní se starosty okolních obcí má charakter diskuse nad tématy, která jsou aktuální. Zeptat se, čím bychom mohli pomoci,“ řekl mluvčí středočeského kraje Martin Kupka s tím, že vzniká seznam věcí, kterým se kraj potom věnuje detailně.

Čáslavské zastavení Petra Bendla a štábu kraje uzavřelo třídenní maraton Hejtmanských dnů.