To roste rychlým tempem v areálu, kde se dříve nacházela kasárna Prokopa Holého.Výstavbě domů tak předcházela demolice nepoužívaných vojenských objektů.

Město si půjčí, přesto vydělá

„První dva domy s čtyřiačtyřiceti byty budou zkolaudovány začátkem července. Kolaudace zbývajících dvou domů s čtyřiašedesáti byty se uskuteční do konce roku,“ upřesnil čáslavský místostarosta Jaromír Strnad.

Tři ze zmíněných budov budou obsahovat byty, které přejdou do soukromého vlastnictví. V poslední, ale největší – s padesáti byty – budou byty nájemní.
„Vše, co bylo zatím postaveno, financovalo město z vlastních zdrojů. Na další výstavbu si vezmeme úvěr, ale máme jistotu, že z prodejů bytů utržíme tolik, že příjmy pro město budou vysoko přesahovat výdaje,“ dodal Strnad.

Součástí sídliště má být také nový obchodní dům Tesco. Jeho výstavbu však brzdily různé protesty, které neustaly ani poté, co záměr schválila městská rada a zastupitelstvo. „Tím se výstavba domu také prodražuje. Museli jsme si například zaplatit rozbor, který prokázal, že půda zde není zamořená. Samozřejmě se ukázalo, že není,“ poznamenal Strnad, který naznačil, že za odpůrci Tesca by mohly stát jiné obchodní řetězce.