Ač na první pohled by se mohlo zdát, že budova nějaký zásadní zásah nepotřebuje, zdání podle starosty Jaromíra Strnada klame.

„Na budovu už jsme dokonce museli umístit ceduli Pozor, padá omítka. Navenek to sice vypadá, že fasáda je ´jakž takž´, ale při bližším pohledu zjistíte, že jsou shnilé okenice a na klenbě pod balkonkem to opadává, tam je třeba udělat izolaci. Ve velmi špatném stavu je zejména prostřední část budovy s věžičkou,“ uvedl starosta.

Zatím není jisté, jestli se rekonstrukce uskuteční v jednom či ve dvou letech. „Pokud to nebudeme umět finančně pokrýt v jednom roce, tak bychom udělali v jedné etapě prostřední část budovy a další rok křídla,“ přiblížil Strnad.

Možnosti zisku dotací jsou v tomto případě dost omezené a zatím se neví, zda město vůbec o nějaké požádá. „Je možné, že ano, ale předpokládám, že by se jednalo pouze o pár set tisíc, tedy jen nějaké to procento z celkových nákladů,“ řekl starosta.

Při opravě bude třeba spolupracovat s orgány památkové péče. Tím se město bezprostředně nezabývá. „Je to věcí projektanta,“ uvedl Strnad.