Na jeho místě vyrostou v rámci rekonstrukce městského centra čtyři zcela nové domy. V jejich přízemí by se měly nacházet obchody, nad nimi pravděpodobně byty.

Záměr nastínil místostarosta Čáslavi Jaromír Strnad. „V proluce jsou čtyři parcely. Jejich majitelé si dělají už dopředu inženýrské sítě, aby později nemuseli zasahovat do komunikace,“ vysvětlil zároveň „hemžení“ těžké techniky a existenci otevřených příkopů v úseku mezi Komerční bankou a křižovatkou ulic Generála Moravce a Mahenovy s tím, že zásah si vyžádaly také stávající inženýrské sítě u ostatních budov, které potřebovaly opravu. „Řada z nich byla nevyhovujících,“ poznamenal Strnad.

Vlastní práce v Moravcově ulici představují druhou a třetí etapu rekonstrukce centra. První etapa, tedy obnova Kostelního náměstí, se chýlí ke konci. Podle místostarosty má být dokončenav nadcházejícím týdnu. Její součástí je též instalace reflektorů, které budou nasvicovat kostel svatého Petra a Pavla. „V současné době jsou z devadesáti procent položené kabely a do země se zabudovávají obaly reflektorů. Na závěr dojde na samotné reflektory,“ uzavřel v pátekStrnad.