Kola se vejdou, auta ne

„S parkováním aut je u koupaliště docela problém. Dříve se k tomu dalo využít místo u blízkého višňového sadu, ale teď se tam stavějí nové domy a prostoru ubývá. Parkování je zakázané i u rybníka Měděnice, tam je to za pokutu. Například pro kola zde je možností dostatek, hned u koupaliště jsou stojany. S auty je to ale horší. Nevím však, jestli se to dá nějak vyřešit,“ myslí si například Radka Hrubá z Čáslavi, která místní koupaliště v létě navštěvuje.

Její pochybnost však rozptylují slova čáslavského místostarosty Jaromíra Strnada.

„V současné době se koná výběrové řízení na dodavatele komunikací v lokalitě s pracovním názvem Žacká II, kde v současnosti zajišťuje společnost ČEZ pokládku rozvodů. Ta by měla být hotova nejpozději v květnu. Tudíž budou hotovy veškeré inženýrské sítě, takže práce na komunikacích se budou moci rozběhnout naplno. Chtěli bychom, aby do poloviny června bylo hotové parkoviště se zhruba čtyřiceti místy, které bude sloužit pro návštěvníky koupaliště,“ sdělil Strnad. Jak dodal, následné práce, tedy výstavba ostatních komunikací, budou navazovat teprve na zmíněné parkoviště. Hotovy by měly být během druhé poloviny roku 2009.

… a já si myslím
Občas se mi zdá, že různé překážky kladené koupajícím jsou specialitou dnešní doby. Celé dětství jsem se například jezdil koupat na koupaliště, na které byl zákaz vjezdu. Nenašel se však nikdo, kdo by jej dodržoval. Zákazovou značku bez povšimnutí míjeli cyklisté i motoristé. A neslyšel jsem, že by za to byl někdo někdy pokutován.
V Čáslavi zase lidé nemohou před koupalištěm zaparkovat. Lze pouze přivítat, že alespoň zde budou mít rekreanti díky rozhodnutí postavit parkoviště život o něco lehčí