VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kovadlina přináší dětem víc, než jen splnění projektových cílů

KUTNOHORSKO - Projekt Církevní speciální školy Diakonie Českobratrské církve evangelické Čáslav s názvem „Kovadlina – středisko pro žáky se specifickými vzdělávacími potřebami a jejich všestranný rozvoj osobnosti“ našel podporu na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy a byl v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů následně vybrán k podpoře Evropským sociálním fondem a rozpočtem České republiky.

2.12.2007
SDÍLEJ:

Z akcí pořádaných v rámci projektu Kovadlina.Foto: archiv Kovadliny

Projekt se už chýlí ke konci

„Projekt je již realizován a pomalu se chýlí ke svému závěru. Z jeho průběhu nyní můžeme říci, že byl opravdu užitečný především pro osmačtyřicet dětí se specifickými vzdělávacími potřebami. Také nám osobně přinesl kromě mnohé práce řadu velmi užitečných zkušeností a poznání, že upřímná snaha, odvaha a píle může přinést nečekané výsledky,“ uvedly spoluautorky projektu Jitka Richterová a Květuše Mašínová.

Jejich hlavní myšlenkou a cílem bylo propojení školní výuky s praktickými aktivitami běžného života tak, aby se školní znalosti mohly promítnout právě do činností, které budou handicapované děti nejvíce potřebovat ve svém dalším životě. Osmičlenné skupiny tak prožívaly na malém statku v objektu bývalé kovárny v Rohozci nedaleko Kut〜né Hory týden prací a poznávání běžných sebeobslužných činností.

Dopoledne se vždy konala výuka v kompetenci školních pedagogů a odpoledne děti s dalšími dvěma pedagogickými pracovníky pečovaly o dům, zahradu, domácnost a o drobné domácí zvířectvo. Podpora samostatného rozhodování, rozvoj sebeobsluhy, péče o své osobní potřeby a věci, zájmová a rukodělná činnost, nakupování základních potravin, příprava jednoduchých jídel – to všechno byly dílčí cíle dvouletého projektu.

 

Úklid i rozhrabání krtin na hřišti

V rámci partnerské spolupráce provádějí děti v obci společensko – prospěšné práce. Někdy je to rozhrabávání krtin na místním hřišti a na návsi, jindy úklid odpadků a černé skládky. „Děti se svými pedagogy a asistenty pomáhaly i s úklidem nedalekého parku zámku Kačina. Odměnou za práci byla i prohlídka zemědělské expozice,“ uvedla koordinátorka projektu Květuše Mašínová.

Zvláštní kapitolou projektu se stal chov drobného zvířectva. Děti pečovaly o malé domácí zvířátko činčilu, o králíky a dvě ovce.

Partneři projektu Kovadlina

Základní škola a Mateřská škola Kolín, Obecní úřad Rohozec, Městský úřad Čáslav, Úřad práce Kolín.

2.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závody hasičů v běhu na rozhlednu Vysoká
46

OBRAZEM: Hasiči soutěžili v běhu na rozhlednu

Slavnostní sklizeň vinice Pod Barborou v Kutné Hoře
42

Vinohrad Pod Barborou vydal plody letošní sezóny

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

OBRAZEM: Druhý den parlamentních voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Kutnohorsku i druhý volební den.

Lídr lidovců je v klidu, rodina ale ne

Kutná Hora – Není mnoho lídrů, kteří ještě nemají odvoleno. Jednička středočeské kandidátky KDU-ČSL, sociolog a poslanec Ivan Gabal, ale vše nechává na sobotu, kdy půjde volit s celou rodinou. Pátek strávil v Praze. A Deníku se svěřil, že po měsíci vstávání absentoval, takže volební skládačky vyrazil na Zličín rozdávat jen tým jeho spolupracovníků, který nazývá odvážnými kluky a holkami. I když sám na místě nebyl, ví, co se odehrávalo. „Zvládli rozdat 600 kusů; zájem asi roste a bude slušná účast,“ konstatoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení