Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čáslavští pionýři se radují z opravené klubovny, čeká je "egyptský" tábor

Čáslav – Čáslavští pionýři si v uplynulých týdnech udělali velkou radost. Zrekonstruovali totiž svou klubovnu, kterou mohou zájemci najít v lokalitě Břízky.Cesta k lepším podmínkám Čáslavského pionýrského klubu ale nebyla snadná a ruku k dílu přiložili nejen členové, ale i dobrovolníci. Co všechno oprava obnášela a co vše se kolem ní dělo, vyprávěl člen klubu Jakub Hanuš.

20.5.2013
SDÍLEJ:

Oprava čáslavské pionýrské klubovny v dubnu a květnu 2013.Foto: archiv Čáslavského pionýrského klubu

Čeho se na Vaší "základně" opravy týkaly?
Opravy postihly celou budovu klubovny. Opravy začaly již v dubnu, konkrétně o víkendu 20. a 21. dubna. Ten víkend jsme opravovali část střechy a škrábali zdi uvnitř a probourali zeď mezi velkou a malou klubovnou. Další víkend jsme štukovali místnosti skladu a kuchyň. A první víkend v květnu jsme štukovali teď již jedinou místnost klubovny a chodbu a natahovali stěny zvenku. Posléze věnovali odpoledne nakreslení loga pionýrů na čelní stěnu a poslední víkend jsme klubovnu a chodby nabílili a položili palubky a také dokončili venkovní zdi. Nic snadného to nebylo, ale podařilo.

Jste neziskový sektor, jak jste tedy opravy financovali?
Samozřejmě, že bez pomoci bychom to nezvládli. Projekt byl podpořený z programu Think Big Nadace Telefónica, který je určen mladým lidem, kteří chtějí něco změnit ve svém okolí. Dotace činila
sedmdesát tisíc korun. Podmínkou bylo, že celá akce bude z těchto peněz financována stoprocentně – nevadí, do sedmdesáti tisíc korun se hravě vejdeme – a také, že realizační tým musí tvořit minimálně tři osoby.

Kdo se na tom tedy podílel od vás?
V našem případě jsem to byl já – Jakub Hanuš, pak Josef Trpišovský a Kamila Pavková.
Vy jste byli ale jen začátek a práce bylo hodně. Kolik lidí se zapojilo? Přišli pomoci i lidé, jak se říká, „zvenčí"?
Jistě, to by asi jinak tak rychle nešlo. Každý víkend nám přijelo pomoci patnáct až dvacet lidí. Z toho minimálně deset bylo rodičů členů. Někteří nám pomáhali poctivě opravdu každý víkend a za to jim patří obrovský dík, ale byli jsme pokaždé velmi rádi i za ty, kteří přijeli, jen když měli čas a přiložili ruku k dílu.

Pionýrům se
 v Čáslavi daří
Sluší zeptat se, jak se vašemu klubu daří. Jak si stojí pionýři 
v Čáslavi?
Na skupině máme aktuálně registrováno osmdesát pět členů od pěti let až po dospělé. Kdo se ale chce přihlásit, máme dveře vždy otevřené. Zájemci mohou přijít mezi nás kdykoli během celého roku. Nejlépe na schůzky. Scházíme se pravidelně každý týden v pátek.

Jakými činnostmi se zabavujete?
Vším! Sportovními aktivitami i tábornickými a turistickými dovednostmi. Třeba uzlováním, čtením turistických a mapových značek, prací s buzolou a mapou, šifrováním. Je toho opravdu dost. V zimním období cvičíme v tělocvičně, hrajeme hry na poznávání našeho města – například „Za bludičkou", ale navštívíme i místní muzea. Rádi si pořádáme výlety. Třeba výšlapy do přírody. Například na Železné hory, do okolí Doubravky, na Tisou skálu. Jezdíme ale i za památkami, vždyť tu kousek od nás máme Kutnou Horu.

A co pravidelné akce?
Pravidelné máme víkendovky na chatě Doubravka u Chotěboře. Účastníme se Ledové Prahy, nebo branné hry s názvem Cesta odhodlání. Dále pořádáme akce jako Slet čarodějnic nebo Drakiádu. Vidět nás je i na akcích, které pořádají jiné subjekty, například na Otevírání Doubravy, Pohádkovém lese, či Zálesákovi v Bratčicích.

Předpokládám, že nechybí ani tábor.
Ano, ten je vyvrcholením celoroční činnosti. Náš letní tábor je pořádán v Hološinách. Vždy má nějakou celotáborovou tematickou hru. Mohu prozradit, že v letošním roce nás čeká téma Egypt.

Autor: Redakce

20.5.2013
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: Jan Třískala odpovídal na dotazy čtenářů

Kutná Hora - Na otázky čtenářů Kutnohorského deníku ve středu od 18 hodin odpovídal online předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala.

OBRAZEM: Senioři ve Zruči nad Sázavou zasedli ke klávesnicím

Zruč nad Sázavou - Základní škola ve Zruči nad Sázavou zahájila ve spolupráci s organizací Život 90 pro seniory pokračovací kurz práce na počítači. Přihlásilo se deset zájemců. 

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Okresní fotbalové výsledky mládeže: kontumace utkání mladších žáků

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Tradiční výsledkový servis mládežnické kopané z uplynulého víkendu. Nechybí ani střelci branek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení