Dráhy pozemek zřejmě neprodají

„Otázka prodeje předmětného pozemku zatím není definitivně uzavřena,“ uvedl sice manažer komunikace Českých drah Radek Joklík. Odvolal se na složitá jednání mezi Českými drahami a Správou železniční dopravní cesty (státní organizace spravující železniční tratě v majetku státu, pozn. red.) a nezbytné posuzování jednotlivých ploch z hlediska dalšího využití pro železniční provoz. Vzápětí však dodal: „Je bohužel pravděpodobné, že České dráhy nebudou moci tento konkrétní pozemek prodat právě s ohledem na jeho další využití pro zajištění drážní dopravy.“

„Snažíme se s drahami jednat dál, ale zatím k žádné dohodě nedošlo,“ komentoval stav už dříve místostarosta Čáslavi Jaromír Strnad.
Také České dráhy se zdráhají zatím říci poslední slovo. „V každém případě v brzké době svoláme jednání, kde se zástupci města probereme případné další možnosti,“ tvrdil Joklík.

Situace u nádraží kontrastuje se stavem v centru města, kde motoristé s parkováním za mírný poplatek nemívají problém. Nával u nádraží kulminuje zpravidla kolem poledne, kdy se k cestujícím vlakem přidají i zákazníci restaurace Česká koruna. Ještě horší bývá situace v Husově ulici a na ni kolmé Jablonského, kde denně marně hledají místo k zaparkování řada řidičů.