V minulém měsíci příslušníci 214. letky oprav letecké techniky provedli další ze svých kousků. Na základě nařízení velitele Vzdušných sil AČR, převezli dva letouny L-39 C z Přerova do Vyškova a jeden letoun z Brna do Vyškova. Převoz byl stejně tak bezproblémový jako přesun letounu L-39 ZA po kolizi z Mošnova do Čáslavi, který se konal po Dni NATO v Mošnově. Tentokrát však byla situace o něco snadnější, protože se jednalo pouze o draky letounů určené jako exponáty.

Příslušníci 214. letky při převozu zabezpečovali nejenom odbornou pomoc, ale také zajišťovali veškerou kontrolní a měřící techniku, přípravky a materiál potřebný k převozu. A jak rychle to zvládli? „Dva dny trvala demontáž a jeden den naložení a přesun a další dva dny jsme strávili zpětnou montáží a přesunem přípravků zpět,“ uvedl praporčík Miloslav Vítek, vedoucí pracovník skupiny.

Příslušníci bývalé 217. letky oprav letecké nadzvukové techniky v minulosti provedli již několik „pozemních přeletů“. Šlo o letouny MiG-15 z Ronova nad Doubravou a z Českých Budějovic do Čáslavi, čtyři letouny MiG-21 z Čáslavi do Přerova a podíleli se na přesunu letounu L-39 ZA z Náměště nad Oslavou do Olomouce a MiG-21 z Přerova do Čáslavi.