Ušetřená částka půjde podle místostarosty z části na spoluúčast města při čerpání peněz z evropských dotačních fondů. „Existuje totiž podmínka, že město se na akcích, financovaných z evropských zdrojů, musí podílet alespoň patnáctiprocentní částkou,“ vysvětlil Strnad.

Čeho konkrétně se tyto investice budou týkat? „Částku použijeme například na instalaci solárních panelů v městských lázních a nemocnici, která bude rovněž zateplena. Na panely jsme dostali dotaci v loňském roce, letos ji však musíme vyčerpat,“ řekl místostarosta. Podle jeho slov půjde další část peněz do bytového fondu, konkrétně na nastartování výstavby v ulici Prokopa Holého a na multifunkční sportovní halu. Částka poputuje také na revitalizaci historického centra města, o níž jsme informovali v Kutnohorském deníku 23. února.

Přebytek v plné výši však město letos čerpat nehodlá. „Část ušetřených peněz se budeme snažit ponechat jako rezervu,“ řekl Strnad s tím, že většinu investičních akcí, plánovaných na letošní rok, má město pokrytu v rozpočtu.