Obyvatelům vadí nejen skutečnost, že malba zebry je na asfaltu už téměř neviditelná, ale také fakt, že značka, která na existenci přechodu upozorňuje, není umístěna ve větší vzdálenosti od něj a navíc je z velké části ukryta ve větvích břízy, takže většina řidičů ji ani nezaregistruje.
„Velmi by mě zajímalo, který z řidičů si vůbec všimne, že tady nějaký přechod je,“ zdvihl varovně prst Jiří Velehradský z Malešova, který daným úsekem často projíždí.

„Je to hrozné, děti bych sem samotné nikdy nepustila. Bála bych se, že je něco přejede,“ svěřila se jedna z maminek z blízkého sídliště Čeplov.
„Vadí mi to jako chodci i jako řidiči. Ten přechod tam skoro nenajdu. Navíc značka by měla být ještě někde kousek dál, než je ten přechod, aby na něj včas upozornila,“ myslí si další Čáslavačka Lucie Stančová.

Podle sdělení Jiřího Škapy ze Správy a údržby silnic, která spravuje danou komunikaci a zodpovídá tak i za její dopravní značení, je vše trochu jinak. Jak uvedl, nachází–li se přechod pro chodce u křižovatky, nemusí být dopravní značkou vůbec doplněn. „Je ale pravda, že pokud zde již značka je, neměla by být zakryta větvemi stromu,“ uznal. Nedostatečnou viditelnost zebry na silnici Škapa přičítá faktu, že malba nebyla provedena dvousložkovým, ale pouze jednoduchým nátěrem, který snadno oprší. Jak dodal, tak se vbrzku pruhy obnovovat nebudou. „Silnice totiž v letošním roce projde celkovou rekonstrukcí. Nový přechod firma nakreslí až na nový povrch,“ řekl. Větve, které zakrávají dopravní značku, by však podle Škapy měly brzy zmizet. Podle silničářových slov by se tak mělo stát do týdne.

Možná překvapivě se najdou i lidé, kterým špatné značení přechodu pro chodce nevadí. „Chodím tudy do Vodrant pravidelně, ale nikdy mě nenapadlo, že by mi tu na silnici něco hrozilo. Myslím si, že to tady každý zná a raději zastaví,“ je přesvědčena Martina Bojkovská.
Jiní obyvatelé zase problém ani nezaznamenali. „Bydlím na Čeplově a chodím sem sice občas na fotbal, ale ne po tomto přechodu. Takže jsem si toho ani nevšiml. Je ale pravda, že přechod není skoro ani vidět,“ uznal po upozornění Deníku Václav Lang.

Podle dalších obyvatel ale problém přechodu v ulici Za Rybníkem není dokonce zdaleka jediným podobným v Čáslavi. „Takových přechodů je ve městě spousta. Přechod u Lidlu není třeba viditelný vůbec a značky tam nejsou,“ tvrdil Jiří Velehradský.