A navíc Čáslav má nadstandardní vztahy se Slavií Praha. V rámci úzké spolupráce sportovních tříd navštívili žáci Základní školy v Sadové ulici pohárové utkání svěřenců Karla Jarolíma se Zlínem a na moderním stadionu v Edenu viděli tři góly v hostující bráně, o které se postarali Tomáš Pekhart, Milan Černý a Aleš Besta.

O poločasové přestávce zpestřil program malých fanoušků ze Sadové Petr Janda, odchovanec čáslavské kopané. Ten vzhledem ke zranění do utkání nezasáhl, a proto zamířil na tribunu a přestávku strávil fotografováním a podepisováním se žákům.

„Podobnou akci jsme podnikli podruhé, loni jsme navštívili Eden při reprezentačním utkání Česká republika – Litva. A určitě jsme zde díky spolupráci s místním sportovním centrem mládeže nebyli naposledy,“ podotkl hlavní trenér sportovních tříd FC Zenit Čáslav Václav Vondra.

Klukům i děvčatům se v Edenu velmi líbilo a už těší se na další návštěvu. „Jsem rád, že si Petr Janda udělal čas. Rozdal spoustu podpisů, po gólu do sítě Sparty jeho popularita určitě vzrostla nejen v Čáslavi,“ dodal Vondra.