Auta jsou vybavena řadou „vymožeností“, které je odlišují od dosud tradiční výbavy sanitních vozů. Patří sem například klimatizace v prostoru pro pacienty či speciální nájezdová rampa. „Klimatizace je velice důležitá v letních měsících, kdy se každý automobil částečně proměňuje ve skleník. Nájezdová rampa zase umožňuje, že imobilního pacienta je do sanitky schopen naložit de facto jediný člověk,“ přiblížil ředitel čáslavské nemocnice Martin Novák.

Jak dodal, cílem vedení nemocnice je kvalitní vozový park, který bude odpovídat současné potřebě. Nové sanitky budou sloužit k převozu pacientů. Nahradí tak jiné dva vozy, které už dosloužily. Jak prozradil ředitel Novák, tyto staré “dvanáctsettrojky“ nepůjdou „do šrotu“, ale po vyřazení a oficiálním ocenění budou za zbytkovou cenu prodány do soukromých rukou. „V žádném případě už se ale nebudou využívat k lékařským účelům,“ dodal Novák.

Z možností, k nimž mohou nové vozy sloužit, ředitel vyjmenoval převoz na dialýzu nebo převozy ke specializovaným vyšetřením nebo kontrolám stavu onemocnění, pro něž je pacient sledován na klinikách v Praze, Hradci Králové, Pardubicích nebo Kolíně.