Regionální kolo 10. ročníku atletických závodů Kinderiáda se v úterý 25. září konalo na stadionu AC Čáslav. Mezi sebou se utkala družstva složená z chlapců a dívek z druhých až pátých tříd základních škol ze Středočeského kraje. V tomto regionálním kole zvítězila 7. ZŠ Mladá Boleslav, na druhém místě se umístila ZŠ Prokopa Velikého z Kolína a třetí místo obsadila ZŠ Pražská z Benátek nad Jizerou. Patrony Kinderiády jsou světová běžkyně Ludmila Formanová a trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák.

Závodů se zúčastnilo 280 dětí z 35 základních škol ze Středočeského kraje. Malí sportovci soutěžili v jednotlivých atletických disciplínách, kterými byly hod plným a kriketovým míčem, skok z místa a do dálky a sprint na 60 m.

Závěrečnou disciplínou byl štafetový běh 4 x 60 m. Malé sportovce při závodech podporovala také patronka závodů Ludmila Formanová. „Jsem velice ráda, že Kinderiáda zavítala také do Čáslavi, kde svou přítomností mohu podpořit malé sportovce z našeho regionu,“ říká Ludmila Formanová. Pro děti byly připraveny mimosoutěžní disciplíny atletické sady Kids´ Athletics, se kterými si mohly vyzkoušet hod oštěpem, vytrvalostní překážkový běh nebo skok daleký o tyči.