Jaroslava Hofmanová Šimůnková je autorkou šesti knih, ale je především povídkářka, která publikuje příběhy v několika časopisech a na internetových portálech. Příběh věrné kočky, s podtitulem „a další veselé i dojemné příhody," je soubor povídek o zvířátkách. Jedná se o rozšířené vydání, které vyšlo v letošním roce. Kniha obsahuje skutečné, veselé i dojemné zvířecí příběhy, je určena široké veřejnosti, ale především dětem a milovníkům zvířat.
A právě obliba knihy, která se úspěšně prodává v knihkupectvích po celé republice, byla důvodem k pozvání Jaroslavy Hofmanové na autogramiádu při Mezinárodní výstavě koček Cat Epoxpo v Ostravě. Výstava proběhla tento víkend tradičně na výstavišti Černá louka. „Měla jsem stánek hned u vchodu do haly v prvním patře a podepisovala svoji poslední knihu Příběh věrné kočky, kterou si oblíbili především milovníci koček, protože v knize je převážná část příběhů o kočičkách," popsala průběh autogramiády autorka. „V sobotu i v neděli probíhalo losování o tři knihy. Potěšil mě fanoušek, který přečetl všechny moje knihy, přišel se na mě osobně podívat a popřát hodně úspěchů," dodala.

A že je paní Hofmanová oblíbená u milovníků zvířát, o tom svědčí její další příhoda. „Pobavila mě návštěvnice, která si přišla pro autogram, a když jsem se zeptala, komu mám knihu věnovat, odpověděla : Přece mým kočkám!. Já na to překvapeně: Doopravdy? A ona: No jistě, já jim tu knihu budu číst každý večer před spaním! Tak snad se to těm kočkám líbilo."

Na poslední knize Jaroslavy Hofmanové je zajímavé, že všechny veselé příběhy zvířátek jsou pravdivé. Některé zažila sama, nebo to jsou zážitky rodinných příslušníků, některé zažili lidé, s kterými se denně setkává. A o tom, že kniha nebude snad nikdy dokončená, svědčí její vzkaz: „Převyprávějte mi veselé či dojemné příběhy vašich zvířecích miláčků, ráda je sepíšu a zveřejním!"

Autor: Vladimír Havlíček