Paběnický spolek Cesta životem bez bariér je jeden ze čtyř projektů, který podpoří letošní Adventní koncerty České televize ve svém třiatřicátém ročníku. „Jde o typický příklad organizace, která vznikla ‚odspoda‘, a to díky aktivitě maminky dítěte se zdravotním znevýhodněním. Úspěšně fungují už sedmnáct let a rozšiřují poskytované služby pro děti, mládež a mladé dospělé s tělesným, mentálním či kombinovaným postižením,“ uvádí manažer charitativních aktivit České televize Jiří Váňa a dodává: „Vzhledem k velkému zájmu potřebuje organizace upravit a rozšířit denní centrum služeb. S podporou diváků Adventních koncertů ČT přistaví prostory pro rehabilitaci, cvičný byt a místnost pro ergoterapii i místo pro prodej výrobků vytvořených klienty s hendikepem.“

Cesta životem bez bariér:

| Video: Youtube

Mezi další tři podpořené organizace patří ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči, věnující se manželské, rodinné a sociální problematice, jindřichohradecký projekt Otevřená okna podporující osoby se zdravotním postižením v aktivním, smysluplném a důstojném způsobu života a v neposlední řadě třinecká Medica, poskytující služby specializované paliativní péče, mobilního hospice a odborného sociálního poradentství.

close V roli patrona Adventních koncertů ČT se v roce 2023 představí moderátorka Tereza Řezníčková. info Zdroj: se souhlasem České televize zoom_in Moderátorka Tereza Řezníčková. Záštitu nad jednotlivými projekty převezmou osobnosti zpravodajství a publicistiky České televize: Lucie Křížková, Tereza Řezníčková, Jakub Szántó a Richard Samko. Moderace se o adventních nedělích ujme Ester Janečková spolu s Petrem Hradilem. Historie Adventních koncertů České televize sahá až do roku 1991, jedná se tak o jednu z nejdéle fungujících veřejných sbírek v tuzemsku. Za dobu trvání benefice se podařilo mezi 132 organizací rozdělit více než 275 milionů korun. Dosud nejúspěšnější ročník byl ten loňský, kdy se díky štědrosti dárců povedlo získat částku 22,7 milionu korun. Benefiční koncert se uskuteční na pražském Vyšehradě třetí adventní neděli, tedy 10. prosince. Přímý přenos nabídne ČT1 od 17:30 hodin.