"I když si každým rokem vybírá louku u Zbožňova pro trávení sobotního odpoledne a večera čím dál tím více návštěvníků, tak Festival na zelené louce rozhodně neztrácí svou pohodu a klidnou atmosféru. Snad je to způsobené benefičním přesahem akce. Návštěvníci díky dobrovolnému vstupnému pomáhají buď konkrétním dětem nebo i vylepšení zázemí integrovaného tábora. Ten totiž pořádá spolek Cesta životem bez bariér pro zdravé děti i děti s handicapem," předesílá ředitelka spolku Petra Hnátová.

Festival Na Zelené LouceFestival Na Zelené Louce - Honza KřížekZdroj: Se svolením: Cesta životem bez bariér z.s.

Festival na zelené louce se bude konat již po deváté v nepřetržité řadě. Jako vždy jej bude uvádět Tomáš Fíla - známý z televizních i rozhlasových pořadů, vystoupí například kapela Napohodu z Jaroměře, folková ikona Jaroslav Samson Lenk, s dětským programem Bára Jeřábková a se svou kapelou dojede Honza Křížek. Návštěvníci poznají televizní hvězdu Kláru Franc Vavříkovou s floristickým týmem, budou mít možnost tvořit v rukodělných dílničkách pod vedením spolku Fakt-um, užijí si tanec se psem, přijede oblíbená Taneční skupina Spolu a zažijí Taneční vystoupení ŠŠŠ.

Festival Na Zelené Louce - programFestival Na Zelené Louce - programZdroj: Se svolením: Cesta životem bez bariér z.s.

Když si představíte, že jsou zároveň připraveny soutěže v duchu indiánského léta, malování na obličej, jízdy na koních, velká tombola pro malé i velké včetně skvělého jídla a pití, tak se mají letošní návštěvníci skutečně na co těšit. Krom mnoha podporovatelů je i letos partnerem Středočeský kraj. Přejeme festivalu hezké počasí a mnoho úsměvů na tvářích. A to jak návštěvníkům, tak i všem těm, pro které je festival určen. Pořadatelé se těší na setkání s vámi.