Nová mateřská škola bude mít kapacitu 75 dětí. Navržená budova je zajímavá především nevšedním designem, který je inspirován chameleonem. „Bude se jednat o energeticky úspornou budovu se zatravněnou střechou, zahradou, originálně pojatým atriem, tělocvičnou a dalšími inovativními prvky. Řekl bych, že se jedná o průkopnický projekt města,“ popsal Jan Šulc z odboru investic.

Vše je ale zatím na úplném začátku. V dubnu je naplánované výběrové řízení na dodavatele projektu a realizace. Čáslavská radnice poté počítá s tím, že projekční práce potrvají zhruba 18 měsíců a následná výstavba 27 měsíců. Stavba by měla vyjít na 65 milionů korun.

Mateřská škola Čáslav nyní soustřeďuje pět středisek: středisko Husova, Masarykova, R. Těsnohlídka, Bojovníků za svobodu a Jahodová. Jejich kapacita je 383 dětí, aktuálně čáslavské mateřinky navštěvuje 376 dětí. Čáslav má zhruba deset tisíc obyvatel. Zápisy dětí do Mateřské školy Čáslav na školní rok 2022/2023 jsou nyní naplánované v termínu od 2. do 6. května.