„Peníze jsem věnoval do Kutné Hory na konkrétní projekty. První výplata šla pro Psí útulek Kutná Hora, druhá výplata šla pro neziskovou organizaci Cesta životem bez bariér a třetí pro Oblastní charitu Kutná Hora,“ vyjmenoval Vít Šnajdr.

Zatímco psí útulek obdržel 14 tisíc korun, protože šlo o výplatu jen za část listopadu, Cesta životem bez bariér obdržela přibližně 36 tisíc korun a Oblastní charita Kutná Hora 34 tisíc korun. „Za finanční příspěvek jsme samozřejmě rádi. Ale ono nejde o nic nárazového, s panem Šnajdrem spolupracujeme delší dobu,“ uvedl Pavel Pallendal z Psího útulku Kutná Hora.

Druhý ředitelský plat podpoří nově vznikající centrum neziskové organizace. „Chtěla bych za dar moc poděkovat, vážím si toho, že na nás pan Šnajdr myslel. Zároveň to považuji za projev důvěry v naší organizaci,“ uvedla předsedkyně neziskové organizace Petra Hnátová. Finanční prostředky věnují na nákup vysokozdvižné plošiny do nově vznikajícího centra denních služeb.

Rovněž třetí příspěvek „skončil“ v Kutné Hoře. Oblastní charita jej použije na nový projekt Plujeme do přístavu. „Příspěvek věnujeme na rekonstrukci budovy u Voršilského kláštera v Kutné Hoře, kde vznikne nový prostor pro sociálně postižené. Na projekt sháníme různé donátory, takže jsme za příspěvek velmi rádi,“ uvedl šéf Oblastní charity Kutná Hora Robert Otruba.

Nové centrum by se mělo otevřít začátkem příštího roku. Součástí rekonstrukce budovy je i vybudování výtahu. Projekt počítá i s tím, že v rámci nového střediska vznikne také občerstvení s venkovním a vnitřním posezením a veřejným WC, které bude sloužit zejména pro uživatele a návštěvníky nedalekého parkoviště zájezdních autobusů. V občerstvení budou pracovat klienti střediska.

Vít Šnajdr ale zároveň přiznal, že skloubit v průběhu ledna obě funkce – post místostarosty Kutné Hory a ředitele základní školy – bylo opravdu náročné. „V obou pracích jsem opravdu pracoval,“ dodal Šnajdr. Vedením Základní školy Kamenná stezka je dočasně pověřená Andrea Melechová Ruthová, do funkce nastoupila 1. února.