Po 15. hodině je připraven ještě doprovodný program. „Statické ukázky vojenské jak letecké techniky, tak pozemní techniky, ukázka výcviku dravců, nebo předvedení bojových umění a kynologie-ZTL Čáslav, dětský koutek a mnoho dalšího“ upřesnil mluvčí leteckého dne Michal Prejzek, s tím, že určitě každý návštěvník si najde na základně něco zajímavého. A jak to bude s dopravou? Dvě vlakové soupravy, z nichž jedna bude historická, budou jezdit v půlhodinových intervalech mezi letištěm a nádražím ČD v Čáslavi. Ve vlacích a při vstupu na letiště budou rozdávány informační letáky o situaci a organizaci Dne otevřených dveří. Návštěvníci, kteří přijedou auty a budou chtít využít vlaků, mohou zaparkovat v areálu společnosti přímo na obchvatu Čáslavi, 100 metrů od nádraží ČD. Vjezd na parkoviště z obchvatu bude stejně jako ostatní příjezdové varianty značen. „Kousek od terminálu jsou dvě velká parkoviště, kde řidiči budou moci zaparkovat své automobily,“ uvedl mluvčí leteckého dne s tím, že se jedná o soukromé pozemky, které muselo letectvo pronajmout. Částka za parkování na celý den tudíž činí sto korun. Další parkoviště se nachází v obci naproti fotbalovému stadionu.

„Máme tři velká záchytná parkoviště a čtvrté menší pro tělesně postižené občany, kteří mohou zaparkovat před branou základny, kde bude kyvadlový svoz pro ně i pro další návštěvníky akce,“ dodal Prejzek. Doprava bude řízena vojenskou policií a Policií České republiky. Starostka Chotusic by byla nerada, aby se z obce stalo jedno velké parkoviště a znepříjemňovalo život občanům Chotusic. „Proto jsem vyzvala Policii ČR, aby tyto neposlušné řidiče, kteří nevyužijí vyhrazených parkovišť, tvrdě postihovala,“ uvedla starostka Chotusic Ludmila Lehetová s tím, že v obci bude přistaveno auto odtahové služby které špatně zaparkovaná vozidla odtáhne.

„Chtěl bych požádat návštěvníky o vstřícnost, aby nepříjížděli přímo na čas 11.45 hodin, aby nedocházelo k přetížení komunikací. Na letecký den by se měli postupně scházet již po 8.30 hodině,“ sdělil Prejzek s tím, že mohou využít spoje Českých drah, které jsou zdarma. Den otevřených dveří základna pořádá většinou po dvou letech. Naposledy základnu při Dni otevřených dveří navštívilo mezi 15 až 20 tisíci návštěvníků. „Tento rok počítáme ještě vyšší návštěvnost. Zhruba tak 25 tisíc až 30 tisíc návštěvníků,“ podotkl Prejzek s tím, že tento rok Letecký den je zároveň součástí oslav 50. výročí založení základny.