K všestranné spokojenosti se rozběhla spolupráce mezi domovem sociální péče na Červeném Hrádku a Střední odbornou školou a středním odborným učilištěm řemesel v Kutné Hoře. Už potřetí navštívily v úterý studentky oboru sociální péče zmíněné školy klientky domova, kterým pomohly s výrobou klobouků z novinového papíru metodou kašírování. "Při prvním setkání jsme si domov pouze prohlédli. Podruhé vyráběli studenti druhých ročníků s klienty klobouky z novinového papíru. A dnes studentky třetích ročníků klobouky po zaschnutí natírají akrylovými barvami," přiblížila učitelka Radka Křemenáková, která spolu s kolegyněmi Darjou Plechatou a Irenou Kalinovouskupinu studentů vedla.

Ji, stejně jako ředitelku domova Janu Pilnou, přístup studentů nadchl. "Přistupují k tomu nad očekávání dobře," řekla Pilná.

"Je to pro nás taková psychická příprava na praxi, která nás čeká každý pátek ve čtvrtém ročníku. Práce je to fyzicky i psychicky náročná, ale dělám ji ráda," svěřila se jedna ze studentek, Marcela Blahoutová. Jak uvedla, svůj obor si vybrala proto, že ráda pomáhá lidem, a chce se mu věnovat i po škole. Uplatnění může najít například v některém ze dvou ústavů zaměřených na sociální péči v Kutné Hoře.

Očividně nadšená byla též Maruška, jedna z klientek. "Moc mě to baví. Děláme tu také spoustu dalších činností, jako šití nebo tkaní," pochlubila se.

Z klientů domova se tvorby klobouků zúčastnily pouze ženy. "Máme tu také čtyři muže. Ti však buď neměli zájem nebo jsou pracovně vytížení," řekla Jana Pilná.

Prohlédněte si fotogalerii.