Biskupství královéhradecké, jakožto zřizovatel školy, odvolalo Šimůnkovou bez udání důvodu na sklonku loňského roku. Od 1. února 2022 ji ve funkci až do řádného výběrového řízení nahradí Jiří Vojáček. "V pátek 14. ledna byl do školy doručen jmenovací dekret nového ředitele školy, kterým se na období od 1. února do 31. srpna 2022 stává Mgr. Jiří Vojáček, současný ředitel Biskupského gymnázia v Hradci Králové," informovala ředitelka prostřednictvím školního webu.

close Jiří Vojáček info Zdroj: Deník/Tomáš Kulhánek zoom_in Jiří Vojáček

Administrativní předání školy se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna, kdy kutnohorské gymnázium navštíví budoucí ředitel Jiří Vojáček a vikář pro církevní školství školství Prokop Brož. V kostele sv. Jakuba se zároveň od 10 hodin bude konat společná školní mše svatá. „Předpokládáme, že nový ředitel s obvyklým šestiletým mandátem pak vzejde ze standardního výběrového řízení," doplnil k situaci Prokop Brož.

Šimunková do funkce nastoupila v červenci 2021. Předtím působila na havlíčkobrodském gymnáziu. Její jmenování ale od začátku provázela řada nespokojených hlasů ze strany rodičů i některých pedagogů. Přestože si Šimůnková jako jeden z hlavních cílů vytyčila přinést do školního prostředí více komunikace, právě v ní podle mnohých kritiků narážela. Atmosféra ve škole byla napjatá a vygradovala těsně před Vánoci. Zřizovatel školy se nicméně ke konkrétním důvodům odvolání Šimůnkové nechtěl vyjádřit. „Za dobu mého působení jsem z jeho strany neobdržela jedinou písemnou stížnost,“ řekla ředitelka. „Mrzí mě, že mi nebyl dán prostor, abych realizovala svoje plány,“ dodala.