Po ranním zamrznutí autobusu jsme přijeli právě včas na prohlídku katakomb, kde jsme se těšili nejvíce na světélkující chodbu, která předčila naše představy. A tak ruka, zobrazující se na zdi, v nás zanechala smíšené pocity. Poté jsme navštívili ZOO park s dětským koutkem. Při prohlídce zvířátek, v oblíbenosti vítězily opičky a kočkovité šelmy a pak už si radovánky na atrakcích v dětském koutku dopřávali nevázaně děti i dospělí.

Všichni řádně zmáčení od sněhu se rádi zahřáli v teplé vodě jihlavského Vodního ráje. A tady pokračovali v aktivním odpočinku na atrakcích bazénu. Tobogán, bublinky, sauna, „opalování na sněhu“, divoká řeka, občerstvení, to všechno a ještě mnohem víc mohli vyzkoušet a střídat podle libosti po celé sobotní odpoledne. A na závěr, vánočně vyzdobené obchodní centrum jako tečka krásně stráveného dne. Zábava neutichla ani v autobuse při zpáteční cestě, kde se děti bavily zpěvem a došlo i na vánoční koledy. Zpěv nevadil ani části výletníků, která pospávala po celodenním kolotoči.

Další akcí bude Mikulášská besídka, kde zároveň odměníme malými dárky děti, které získaly titul Mistra republiky v požárním sportu.

Také klubovna pro naše děti bude brzy připravena ke slavnostnímu otevření. Projekt opravy a vybavení klubovny pro děti ČHJ Opatovice I se uskutečnil za finanční podpory Středočeského kraje. Místnost jsme dostali k užívání od obecního úřadu Opatovice I. a finance na zprovoznění jsme získali z Fondu sportu a volného času Středočeského kraje. Zbytek prostředků dodal obecní úřad a hasičská jednota. A po vánočních svátcích se již budeme těšit na lyžařské soustředění, které děti čeká první lednový týden v Jeseníkách.