V Čáslavi chystají slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Žižkově náměstí na neděli 28. listopadu od 16 hodin. V rámci programu má zahrát Věnovanka, připraveno je i taneční vystoupení žáků základní umělecké školy a vánoční jarmark.

Čáslavský starosta Vlastislav Málek ale poznamenal, že situace se může změnit z hodiny na hodinu. „V tom případě budeme občany ihned informovat prostřednictvím našich webových stránek a na sociálních sítích,“ uvedl.

Předvánoční jarmark v Ratajích nad Sázavou.
PODÍVEJTE SE: Předvánoční jarmark zaplnil nádvoří zámku v Ratajích nad Sázavou

Na stejný den počítají s předvánočním jarmarkem také ve Zruči nad Sázavou. Uskutečnit by se měl ve Zručském dvoře od 13 do 17.30 hodin. Vyvrcholením celého odpoledne, které budou provázet i hudební vystoupení, má být rozsvícení vánočního stromu.

I zde zatím program program zůstává v platnosti. „Definitivně se rozhodne ve středu,“ upozornila vedoucí kanceláře starosty Ludmila Vlková.

Vánoční dekorace a dárky, občerstvení, a hlavně slavnostní předvánoční náladu nabídl v sobotu adventní jarmark v Sedleci.
OBRAZEM: Adventní jarmark v Sedlci nabídl především předvánoční náladu

Kutná Hora má naplánováno rozsvěcení vánočního stromu až na svátek sv. Barbory, tady na sobotu 4. prosince. O tom, za jakých podmínek se akce uskuteční, bude vedení města jednat v tomto týdnu.