„Na adventní čas nás naladí Smíšený komorní pěvecký sbor Vox Nymburgensis pod vedením Jana Mikuška,“ zve za Oblastní charitu Kutná Hora Marcela Mommersová. S dodatkem, že předvánoční atmosféru koncertu dokreslí tradiční výstava „Už zase nastává vánoční čas“ s prodejní výstavou výrobků s vánoční tematikou, které zhotovili právě klienti Centra Přístav. „Vstupné je dobrovolné,“ připomněla Mommersová.

Výtěžek nebude jen tak obyčejný, ale peníze se pěkně rozmnoží. Nadace Divoké husy slibuje, že vybranou částku zdvojnásobí. Benefici je možné podpořit jak dobrovolným vstupným, tak nákupem sponzorské vstupenky v hodnotě 500 Kč v místě koncertu nebo zakoupením výrobků klientů.

Centru Přístav peníze poslouží na pravidelnou podporu nácviku, posilování a rozvoje pracovních a sociálních dovedností klientů se zdravotním znevýhodněním. „Ti zpravidla nemají možnost získat zaměstnání na otevřeném ani chráněném trhu práce,“ vysvětluje ředitel kutnohorské charity Robert Otruba.

Přístav tedy nabízí i přímo práci – a proto byly letos v přízemí budovy otevřeny veřejné toalety a rychlé občerstvení. Pokud si však někdo myslí, že je to na výdělek, není tomu tak. „Tato benefice je jednou z akcí, jak získat finanční zdroje, abychom mohli zaměstnat naše klienty i v příštím roce,“ uvedl Otruba.