Co je jejich příčinou, ale stále známé není, záhadu prozatím neobjasnilo ani vedení města. „Vím o tom, už jsem byl na tento problém dotazován. Bydlím na Karlově, tam to slyšet není, ale budu to řešit s policií a dalšími orgány. Jediné, co mohu říci, že z Foxconnu to není,“ uvedl starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO).

Mnozí Kutnohořané, kteří ve velkém rozjeli diskusi na sociálních, totiž upozorňují, že zvuk se nese právě z lokality, kde firma Foxconn nachází.

I s ohledem na události posledních dnů a kauze Vrbětice se z tajemných výbuchů stalo téma, kterým žije celé město. Také mnohé komentáře právě k této kauze odkazují. „Ještě ozvěny z Vrbětic,“ zní jeden z nich. „Kutnohorští rytíři už nemohou poslouchat lži o koroně a špionech ve Vrběticích,“ pokračuje další. Jiný diskutující pak přišel ještě se svéráznějším názorem. „Že by se někdo v kutnohorských štolách snažil obnovit těžbu stříbra? Asi potřebuje odstřílet zazděné a zavalené chodby.“

Jenže ani novodobí horníci za výbuchy nestojí. „Žádné práce v Kutné Hoře neprovádíme, z naší strany to není,“ uvedl Petr Zeman z Hornického spolku Barbora, který se zabývá průzkumem, dokumentací a zpřístupňováním důlních děl.