Rekonstrukce je rozdělena na dvě etapy. První týden se bude opravovat jedna část úseku a následující týden druhá část. Rozdělení je nutné z toho důvodu, aby byl vždy zajištěn průjezd do ulice U Lazara. Stavbu provádí firma Eurovia CS dříve Stavby silnic a železnic, dopravní značení zastřešuje firma Asig.

Do centra jen objížďkou

„Objížďková trasa směřuje z Karlova na kruhový objezd u Alberta, následně na světelnou křižovatku u Podlipných a po Čáslavské ulici do oblasti k železničnímu přejezdu," uvedl Jaromír Ďoubal, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Městské úřadu Kutná Hora.

Po sundání stávajícího povrchu se uskuteční případná sanace vody, budou se vyměňovat kanály jak dešťové tak splaškové. Opraví se praskliny, na to se pak položí speciální vyrovnávací vrstva a na konec nová vrstva asfaltu.

Ne všichni rekonstrukci vítají s nadšením. Rozladění jsou zejména ti, kteří se potřebují dostat každý den z centra přes kruhový objezd na Karlově. „Nejdříve se několik měsíců buduje kruhový objezd, kvůli kterému musela být odkloněná doprava. Potom ho na chvíli otevřou. Ale jen na chvíli, protože potom se zase opravují plynové trubky. Už několik měsíců mám pěkně zkomplikovanou cestu do práce," popisuje svoji situaci Marie Soukupová, která bydlí v centru Kutné Hory a pracuje na Karlově.

Lidem nejdříve znepříjemnilo cestování kruhového objezdu na Karlově. Když byl po několika měsících zprůjezdněn, začaly se směrem do centra opravovat plynové rozvody. Mezi tím se stále opravuje komunikace U Podlipných.

K tomu řekl stavbyvedoucí: „Když má obchod inventuru, tak také nemůžu čekat, že si v něm nakoupím. V náš neprospěch hraje to, že jsme už několikátá rekonstrukce." 6. října se tak řidiči projedou po nové silnici.