Jde o to pověsit na rozhlednu Babka stuhu neboli mašli. Šířka, délka, barevnost nebo výzdoba stuhy přitom není nijak omezena.

"Nápad vznikl v rámci projektu Zručské jarní lázně pro duši, což je jakýsi seriál jarních venkovních kulturních a pohybových aktivit, které mají Zručanům pomoci udělat si dobrou náladu a hezčí den v neveselé době. S akcí Dej Babce mašli jsme se dokonce přihlásili i do Pelhřimova do Agentury českých rekordů. Náš nápad se jim líbil, takže budeme v knize rekordů. Zapsán bude pod názvem Nejvíc velikonočních mašlí na rozhledně," prozradila vedoucí odboru kultury, školství a sportu Městského úřadu ve Zruči nad Sázavou Martina Fialová.

Vyzvala všechny, kteří půjdou o Velikonocích na Babku, aby dodržovali všechna současná protiepidemická pravidla a dbali na bezpečnost svou i ostatních.

"Pokud si někdy říkáte, že rok trvající život v omezeních je už takříkajíc „na mašli“, nevěšte hlavu a místo toho raději mašli pověste. A to rovnou na Babku. Ta se nám pak v jarním povětří odmění z dálky viditelnou rozevlátou barevnou hřívou," doplnila Martina Fialová.