"Na místo byly vyslány čtyři posádky. Lékař zde vyšetřil deset dětí se zažívacími potížemi, které byly následně transportovány do Městské nemocnice v Čáslavi, do Oblastní nemocnice v Kolíně a do Nemocnice Na Bulovce v Praze," řekla Effenbergerová.

Případem se zabývá Krajská hygienická stanice Středočeského kraje. "Ihned po nahlášení případu jsme doporučili provozovateli protiepidemická opatření, která spočívají zejména v izolaci a dezinfekci," uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová. Doporučeno bylo použití jednorázových ručníků, dezinfikovat nádobí, prádlo a izolovat nemocné táborníky.

Hygienici se v úterý 20. srpna vydali na místo, aby zkontrolovali, jak jsou tato opatření dodržena, byly odebrány vzorky jídla, vody i biologický materiál. "Kuchyň, která je součástí areálu byla dle kontroly v pořádku, výsledky odebraných biologických vzorků by měly být známy do konce týdne," přiblížila Šalamunová s tím, že se předpokládá, že nákaza je virového původu.

"Jeden z účastníků mohl být při příjezdu na tábor již nakažen, aniž by o tom už věděl vzhledem k latenční době," vysvětlila. Každý další případ mají provozovatelé hygienikům hlásit, ale dle informací od hygienické stanice během úterka 20. ani středy 21. srpna žádné případy nepřibyly.