Dvakrát v týdnu

Ačkoliv rodiče měli možnost účastnit se testování svých dětí, nikdo ji v této třídě nevyužil. „Velmi si této důvěry vážíme. O to víc, že víme, že mnozí rodiče s platnou legislativou nesouhlasí. Děti patří do školy a ne k počítači a pokud je toto zatím jediná cesta, jak se mohou do školy vrátit, musíme ji akceptovat,“ uvedla zástupkyně ředitele Jana Nedvědová. I ona zdůraznila, že se veškerý personál na Žižkově na děti moc těšil.

„Uděláme maximum pro to, aby se děti ve škole i přes značná omezení cítily dobře a práce je bavila. Od pondělí se vrátily k prezenční výuce prvňáčci, dále děti třetího ročníku a dvě třídy páťáků. Od 19. dubna se budeme ve škole vídat s druháčky, čtvrťáky a dětmi z 5. A,“ doplnila Jana Nedvědová s tím, že povinné testování se bude konat vždy v pondělí a ve čtvrtek. Děti navštěvující ranní školní družinu se otestují tam, ostatní první vyučovací hodinu.

Pro případně pozitivně testované žáky je vyhrazena místnost v přízemí školy. Aula je zase pro změnu vyhrazena pro rodiče žáků prvního až třetího ročníku, kteří chtějí být přítomni při testování. „Testování bude organizováno tak, aby se rodiče s ostatními dětmi v prostorách školy nepotkali. Počítáme s tím, že až bude hezké a především teplé počasí, přesuneme toto testování do venkovního prostoru,“ doplnila zástupkyně. Testy totiž musí být používané při teplotě vyšší než 15 stupňů Celsia.

Strážníci před školou

Na pořádek před kutnohorskými školami dohlíželi také strážníci městské policie, situaci přijel zkontrolovat také místostarosta města Vít Šnajdr (Piráti), který má oblast školství na starosti.

„Byl jsem na všech kutnohorských základních školách kromě Základní školy Jana Palacha, tam jsem telefonoval, “ řekl Šnajdr.