Překvapující výsledek posudku si prý vyžádal okamžité řešení.

„Jedná se o velkou plochu a období vegetačního klidu brzy skončí,“ vysvětlila Schäferová. „Posudek označil část porostu parku k likvidaci a část k ošetření. Teď se na jeho splnění pracuje,“ doplnila.

Návštěvníci hřiště se ale nemusí bát. Park dlouho prázdný nezůstane. „Po vykácení bude nevyhovují stromoví okamžitě nahrazeno novým. K tomu dojde hned na jaře. Stromy nebudou stejné jako teď. Máme připravený nový plán,“ uzavřela Lucie Schäferová

Lipová alej přežije další dva roky

Končící období vegetačního klidu připomnělo i od loňského roku projednávané vykácení kácovské lipové aleje.

Vášně, které vyvolalo plánované porážení stromů, na čas odezněly. Městys na vykácení staré aleje a zasazení nových stromů nemá peníze. Kácení se tak prozatím odkládá, možné bude nejdříve za dva roky.

Někteří obyvatelé s likvidací aleje, která je ve špatném stavu, nesouhlasí a v minulosti uspořádali protestní petici. Kritici vidí za kácením pouze snahu obce ušetřit, protože porážení stromů je levnější než jejich odborné ošetření. Vedení města ale tvrdí, že jde o zbytečnou paniku. Kácet by se podle něj měla jen polovina ze všech sto padesáti lip. Navíc na etapy a zbytek stromů by měl být ošetřen.

S kácením aleje se původně mělo začít loni na podzim, nakonec ale bylo stejně jako letos z finančních důvodů odloženo.