Vzhledem k tomu, že jde o nejmenší obec kraje a registrovaných voličů zde bylo podle webu volby.cz 25, nejde o nic až zas tak zvláštního. Nešlo ale o jedinou obec s vysokou volební účastí. Premiantem v tomto ohledu jsou Čejkovice. V obci jen o málo větší než Bludov dosáhla volební účast v letošním roce 93 procent.

Fotogalerie: Parlamentní volby v hasičské zbrojnici v Neškaredicích

Přes 83 procent se přehoupli v Petrovicích II. Účast více jak 85 procent pak měla obec Sudějov. Ta nejenže tímto číslem vysoko přesáhla republikový průměr, vymkla se ale i ve výběru vítěze. S téměř devětadvaceti procenty zde vyhrála koalice PirSTAN, pět procent ale získala i Přísaha a KSČM.

Komunistická strana se sice neprobojovala do sněmovny, na Kutnohorsku se však našli jejich voliči i na jiných místech. Vysoký podíl hlasů měli komunisté například ve Vodrnatech. Volilo je zde 11,62 procent lidí, naprosto shodně jako koalice PirSTAN a SPOLU. Uspěla zde ČSSD, tedy i další strana, která z voleb odešla jako poražená. Ve Vodrantech obsadila druhou příčku s téměř 19 procenty hlasů.

Fotogalerie: Parlamentní volby v kuželně v Kutné Hoře

Vítězem se tam stalo hnutí ANO s téměř 35 procenty. To je sice hodně, avšak na okrese byly i obce, kde se vítězství hnutí Andreje Babiše dá nazvat z procentuálního hlediska drtivým. Třeba v Bramborech mu dalo hlas 52 procent voličů. V Bohdanči jej podpořilo 46 procent a v Bílém Podolí téměř 41 procent.

Ne všude byl o volby velký zájem. Žádná obec sice neohlásila méně než poloviční účast, několik jich však nedosáhlo na hranici 60 procent. V Bernardově byla účast 55,92 procenta, v Třebešicích dokonce 53,85 procenta a Horušice měly 54,79 procenta. Jen těsně nad 59 procent se dostali ve Vlačicích, Hostovlicích a ve Žlebech.