Sluší se však dodat, že pocity slavnostního naladění střídala často spíše pokora před nemocí, stářím a smrtí. „Realita je taková, že doba klade důraz na výkon, a když člověk zestárne, je potřeba, aby se o něj někdo postaral. Práce v LDN je spíše smutná, ale když to tak musí být, ať se pacientům dostane co nejlepší péče,“ vyjádřila bolestnou pravdu primářka Hana Šroňková.

A právě kvalitnější péči slibuje, podle vyjádření ředitele nemocnice Jaroslava Řeháka, nové oddělení léčebny.
Pavilon bývalého dětského oddělení a ředitelství totiž již od pondělka začne sloužit svému novému účelu a tím bude právě péče o staré a vážně nemocné pacienty.

„Stěhování bude kompletní až ve chvíli, kdy se uvolní jedno křídlo na poliklinice, kam přesuneme ředitelství. Poté bude vyklizena a zrekonstruována také spodní část tohoto pavilonu, kde se vytvoří prostor pro dalších dvacet lůžek a obslužné prostory, jako jsou rehabilitace,“ uvedl Řehák.

Vybavení pro rehabilitaci by nakonec mělo sloužit právě pouze LDN, což pacientům ulehčí od delších přesunů. Časem by podle informací podaných vedením nemocnice mělo dojít také na vybudování speciálních, stálých rehabilitačních lůžek, kde budou léčeny například pooperační stavy.

Právě personál rehabilitačního oddělení nemocnice se za poslední měsíce výrazně obměnil. Novou primářku Olgu Mayerovou totiž v zimě doplní ještě pět až šest nových fyzioterapeutů.

Změny, kterými nemocnice v Kutné Hoře aktuálně prochází, glosují s povděkem také kutnohorští zastupitelé. Podle slov starosty města Ivo Šalátka se nový provozovatel osvědčil a s ohledem na další nutné investice do zázemí zdravotního zařízení by se mělo začít seriózně jednat o další privatizaci budov.