Děti se ve školce vzdělávají podle školního vzdělávacího programu Beruščin svět, který se zaměřuje na sportovní aktivity – děti se účastní sportovní školičky nebo olympiády mateřských škol, ale i na výtvarnou výchovu.

„Ve školce i ve škole panuje rodinná atmosféra. Navštěvuje je totiž řada sourozenců. Snažíme se také o co největší spolupráci mezi sebou, s rodiči a s obcí,“ prozradila paní učitelka.

Děti se ve školce mimo jiné učí k ohleduplnosti a k součinnosti při plnění úkolů ve skupinách. Nyní se vrátily ze školy v přírodě v Krkonoších, zúčastnily se olympiády mateřských škol, která se konala v Březové u Úmonína.

Do konce školního roku je čeká ještě výlet do ZOO v Jihlavě. Dále si ve školce užijí zahradní slavnost, kde se rozloučí s předškoláky, kteří dostanou na památku trička a knížku s věnováním.

Na slavnosti budou navíc vyhlášeny výsledky okresní výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí. „Naše děti, jak v mladší, tak ve starší kategorii, dosáhly v soutěži vynikajících úspěchů,“ naznačila učitelka.

„Už nyní se těšíme na nové kamarády, kteří mezi nás zavítají v září,“ shodli se na závěr všichni ve školce.

Školku navštívila Malá technická univerzita

close Děti, paní učitelky a asistentky ve školce v Bílém Podolí. info Zdroj: Deník / Marie Michaleová zoom_in

Mateřská škola v Bílém Podolí je jednotřídní. Třídu navštěvuje 22 dětí, kapacita školky je ale 24 dětí. „V září jsme měli naplněnou kapacitu, ale v průběhu roku se dvě děti odstěhovaly,“ vysvětluje učitelka Eva Červinková.

Školka pracuje podle školního vzdělávacího programu Svět kolem nás.

V loňském roce prošla budova školky za podpory městyse částečnou rekonstrukcí. „Zvětšila se třída, udělalo se podlahové topení. V plánu je do budoucna ještě upravit prostory šaten,“ prozradila učitelka.

Školka spolupracuje se základní školou. „Tradičně jsme zpívali v kostele, letos poprvé jsme uspořádali vánoční jarmark nebo velikonoční výstavu. Děti společně jezdily také plavat a čeká je i společný sportovní den,“ doplnila.

Ve školce mají jednou za měsíc takzvaný den pro mou hračku. „V tento den si děti mohou přinést do školky hračku z domova,“ vysvětluje s tím, že tento den je vždy poslední středu v měsíci. Ve školce jsou zapojeni také do projektu Celé Česko čte dětem.

Školku během roku dvanáctkrát navštívila i Malá technická univerzita. Během setkání se děti seznamovaly s technickými povoláními, například vodohospodářem či konstruktérem. „Lektoři s dětmi stavěli z lega, během lekce postavili například elektrárnu, seznámili se s jejím chodem,“ popsala.

Na výlet se nyní v červnu chystají pojedou na zámek do Chlumce nad Cidlinou, kde se zúčastní programu Z pohádky do pohádky.

Příště si představíme děti z MŠ v Nových Dvorech a z Církevní mateřské školy svatého Jakuba v Kutné Hoře. V tištěném vydání Kutnohorského deníku však již ve středu 12. června 2019.