ark je již tradičním místem setkávání v centru Kutné Hory. Divadélka, koncerty i výstavy do něj přitahují zástupy lidí všech generací.
Ve středu odpoledne byla slavnostně otevřena jeho třetí zrekonstruovaná část. Parku se nově dostalo hřiště na petanque, bezbariérového vstupu z ulice Vladislavova i laviček.

Na plotě obklopující trafostanici je prozatím možné vidět výstavu fotografií mapujících vývoj oprav parku. Časem by na plotě měl vyrůst břečťan a celou stavbu zakrýt.

Od schválení projektu a jeho financování minulý podzim tak uplynul skoro rok. 
„S projektem jsme letos začínali na jaře v průběhu května, kdy jsme žádali o povolení a řešili technické záležitosti. Tady v parku jsme začali pracovat v průběhu července. Šlo to rychle. Fyzické práce byly hotové za dva a půl měsíce," řekla Hana Bendová, členka společnosti Kutnohorsko.cz

Celá rekonstrukce stála 250 tisíc korun a na financování se podílely různé firmy i organizace z Kutnohorska.

Park na rohu Palackého náměstí i jeho nově zrekonstruované části se těší značné oblibě u Kutnohoráků. „Je to tu moc hezké, zvláště pro rodiče 
s dětmi. Jsem tady hodně často, mám to kousek a jsem ráda, že zde pak je," uvedla pravidelná návštěvnice parku Jana Temprano. „Možná bych ocenila více hracích prvků, ale jinak to bohatě stačí," dodala vzápětí.

Prostor parku byl až do roku 2011 uzavřen. Poté nad ním správu převzala nynější obecně prospěšná společnost Kutnohorsko.cz. Za skoro čtyři roky prošel park prakticky kompletní rekonstrukcí a otevřel se veřejnosti.