„Ze začátku uvažují o 30.000 až 40.000 hektoli­trech, cílový výstav maximálně do deseti let by měl být asi 100.000 hekto­litrů," uvedl starosta. Pivovar v minulosti vařil kolem 200.000 hektolitrů piva, v posledních letech však byla výroba v útlumu.

Zatím mají obě strany za sebou první informativní schůzku. „Seznamovali jsme se s myšlenkou a ideovým záměrem, který naplnili v Břeclavi," řekl Starý. Další setkání spojené s prohlídkou je plánováno v polovině prosince. O ceně podle něj radnice zatím nejednala. Takovému jednání by podle starosty musel předcházet odhad.

Kromě výroby piva chce investor areál přizpůsobit i jiným účelům, například k ubytování. Počítá se také se zachováním kulturních a společenských akcí. V případné smlouvě by podle Starého měly být stanoveny takové podmínky, aby se mohla naplnit idea architekta Davida Vávry, který v minulosti zpracoval studii přestavby pivovaru.

Heineken v Kutné Hoře v polovině roku 2009 ukončil výrobu, protože se mu pivo Dačický vařit v pivovaru nevyplatilo, a přesunul ji do Velkého Března. Město od té doby pro areál hledalo využití.

O koupi části areálu se nedávno zajímal Josef Viktora, bratranec a jmenovec současného místostarosty za ANO. Bývalý starosta a nynější opoziční zastupitel Ivo Šanc (Šance pro Kutnou Horu) v této souvislosti upozornil na možný střet zájmů. „Já bych se neodvážil cokoliv prodávat bratranci," namítl. Podle Starého ale z této možnosti sešlo a i Viktora přestal mít o koupi zájem. Pro město je výhodnější prodat areál jako celek.