Upozorňuje na to Marcela Mommersová z Oblastní charity Kutná Hora, jež připomíná, že se uskuteční podzimní kolo celostátně organizované Sbírky potravin. V Kutné Hoře potrvá deset hodin, od osmé do osmnácté; v Čáslavi, kde půjde o novinku, bude o tři hodiny kratší: začne rovněž v 8.00, ale ukončena bude již v 15.00.

Darované potraviny – ale i hygienické prostředky – jsou velmi potřebné; čím dál víc. „Lidí, kteří se ocitají na hranici chudoby, přibývá,“ upozornila Mommersová s tím, že zvládnout složité období pomáhají matkám samoživitelkám, rodinám v krizi nebo seniorům právě poskytnuté dary. „Přidejte do svého nákupního vozíku pár věcí navíc a předejte je za pokladnami našim zaměstnancům a dobrovolníkům, které poznáte podle zelených zástěr s logem sbírky,“ radí Mommersová, jak postupovat přímo v prodejně.

Připomíná, že lidé, kteří nezapomínají na vstřícnost, ale na nákup se třeba v sobotu nedostanou, mohou dar, který opravdu pomůže, poslat z domova on-line: na webech Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco. Také bližší informace lze najít na webu: na adrese sbirkapotravin.cz.

Sbírka potravin se koná dvakrát ročně a je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti. Zapojují se klíčové obchodní řetězce působící na českém trhu – a také partneři z neziskového sektoru, mezi kterými je i Charita Česká republika.