Je zakladatelem a vydavatelem jediného nezávislého průvodce po tuzemských restauracích, nazvaného Maurerův výběr Grand Restaurant. Jeho každoroční vyhlašování deseti vítězných restaurací je prestižní událostí, na kterou se netrpělivě čeká.

Letos v září poprvé uspořádal velkou gastronomickou akci Prague Food Festival, na které v Praze pro veřejnost po tři dny vařili šéfkuchaři tří desítek nejlepších českých restaurací.

Na besedě ve Zruči nad Sázavou přečetl několik glos ze své knihy a diváci nešetřili potleskem. Řeč přišla i knížku rozhovorů s Jaroslavem Foglarem. Pavel Maurer v osmdesátých letech po tři roky navštěvoval pana Foglara v jeho bytě a společně rozmlouvali.

Tak vznikl rozsáhlý a unikátní rozhovor nazvaný Ježek v kleci, který s Jaroslavem Foglarem vedl v letech 1982 - 1985. Knížka vyšla v roce 75. výročí prvního vydání legendárních Rychlých šípů a v předvečer 15. výročí úmrtí Jaroslava Foglara, které připadlo na 23. ledna 2014.

Beseda s Pavlem Maurerem, kterou moderoval Josef Förster, se týkala nejen gastronomie, ale i jeho cest po světě jako dokumentaristy. Umí velmi poutavě vyprávět. V závěru odpovídal na dotazy publika a došlo i na autogramiádu.