Dokonce byl zřízen nový post druhého místostarosty města, který obsadil lékař Ervin Petrikovič (ČSSD a Nezávislí); jeho hlavním úkolem je vést jednání ve prospěch lepší budoucnosti nemocnice. V jejím čele stanul další lékař-polititik, gynekolog Ctibor Provazník, který má do uzavření výběrového řízení nahrazovat odvolanou ředitelku – a také je členem zastupitelstva města za ČSSD a Nezávislé.

Právě Provazník informoval, že od pondělí posílil chirurgické oddělení nemocnice lékař Jiří Baláš, kterého pacienti znají už z dřívějšího působení. Aktuálně se vrátil na částečný úvazek. Nadále působí i na ambulanci v Kolíně.

Od 1. prosince ohlašuje místostarosta Petrikovič příchod dalších posil na chirurgii čáslavské nemocnice. Nastoupit má nový primář Vladimír Červinka – onkochirurg, který se mimo jiné zabývá i operacemi prsů; nabídne tedy také indikační mamologickou ambulanci.

Ze zasedání zastupitelstva města v Čáslavi.
Zvěsti z nemocnice: devět lékařů v jednom těle i doktor stíhaný pro narkotika

Jako svého zástupce zástupce si podle Petrikovičových slov přivede traumatologa, který se specializuje na ošetřování závažných úrazů či operace kloubů nebo dlouhých kostí po úrazech. Společně s nimi nově nastoupí také staniční sestra.

Nynější vedení nemocnice aktuálně ohlašuje zásadní pozornost věnovanou internímu oddělení – a to nejen jeho personálnímu posílení. Za klíčovou považuje rekonstrukci jednotky intenzivní péče, kde se v minulosti začalo s úpravami a nyní jsou tyto prostory nefunkční. S tím, že bez JIPky nebude nový primář – a bez primáře není interna.