Na první zářijový den je plánovaný start opravy mostu v Hořanech. Práce by měly trvat až do konce listopadu. Objízdná trasa povede přes Červené Pečky, Opatovice, Suchdol, Miskovice a Kutnou Horu. Ve výsledku to také znamená, že řidiči využívající na cestu mezi Kolínem a Kutnou Horou právě trasu „zadem“ přes Červené Pečky, budou muset tři měsíce jezdit po státovce přes Kaňk. Nebo se vydat zmíněnou objížďkou a mezi oběma městy najet přes dvacet kilometrů místo cca třinácti.

Nadále pokračuje velká oprava Nového mostu v Kolíně. Komunikace je uzavřená pro těžká nákladní vozidla, osobní doprava proudí po jedné polovině mostu. Hotovo má být do konce října a zatím vše nasvědčuje tomu, že dva roky trvající rekonstrukce v plánovaném termínu opravdu skončí.

Zátěžová zkouška mostu na stavbě obchvatu Církvice v úterý 30. srpna 2022.
Video, foto: Most na budoucím obchvatu Církvice otestovala těžká nákladní auta

Se zdržením je potřeba počítat v Malíně, kde probíhají rekonstrukční práce a provoz řídí semafory.

Částečná uzavírka silnice I/12, konkrétně mostu přes Šemberu u Českého Brodu, kde je provoz řízen kyvadlově semafory a vozidla jezdí po provizorní komunikaci, by měla skončit 6. září.

Na silnici I/2 v Přítokách také probíhají stavební práce, je tam kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem a skončit by měl také 6. září.

Otevření obchvatu Církvice

Jen o pár dní později, 10. září, by se měla otevřít spojnice z kutnohorské části Karlov směrem na Církvici. Na 26. října je pak plánované slavnostní otevření obchvatu Církvice.

V okolí Chlístovic se pracuje na komunikacích, konkrétně v Kralicích je zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, počítá se s ukončením prací do 30. října. Stejná dopravní situace a shodný termín dokončení je ve dva a půl kilometru vzdáleném Chroustkově.

Ilustrační foto.
Školáků bude cestovat víc než dříve, posílí autobusy i vlaky

U Chlístovic se po polovině září přidají ještě další dvě opravy, a to ve Všesokách a Vernýřově. Tam v obou případech bude silnice uzavřená a bude třeba použít objížďku přes Kralice. Práce začnou 19. září, ve Všesokách má být hotovo do 9. října, ve Vernýřově do 31. října.

Za několik dní (5. září) začne oprava povrchu silnice III/33324 ve Ždánicích. Úplná uzavírka, jejíž objížďka povede přes Lhotky a Krymlov, ale nebude dlouhá, hotovo by mělo být do 16. září.