Situace se ale hned tak nezlepší. Rekonstrukce totiž bude ještě dva měsíce pokračovat.

„Oprava je rozdělena do 3 úseků. Práce jsou prováděny po jednotlivých pruzích vozovky tak, aby byl zajištěn střídavý provoz ve volném jízdním pruhu. V mimopracovní době je provoz veden oběma jízdními pruhy s omezeními danými průjezdem stavbou," uvedla Nina Ledvinová, tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

V rámci opravy komunikace bude provedena pokládka nových asfaltových vrstev vozovky, nezpevněných krajnic, osazení svodidel a obnova svislého a vodorovného dopravního značení. Podle tiskové mluvčí se aktuálně stavba nachází ve fázi druhé etapy prvního úseku a předpokládaný termín dokončení opravy je stanoven do 31. října.

Stavba začala se srpnem a stala se pomalu noční můrou obyvatel Drobovic. „Vždy tu jezdilo hodně aut, teď to tu připomíná dálnici," uvedla jedna z obyvatelek.


S komplikacemi se potýkají i řidiči a dochází tu k velice nepříjemným situacím. Dopravní policisté už dokonce museli v souvislosti s uzavírkou řešit i dopravní nehodu. „Šlo o střet čtyř osobních aut. Příčinou byla nepozornost," uvedl vedoucí dopravního inspektorátu Policie ČR Kutná Hora Patrik Kraus. Podle něj uzavírka sama o sobě nijak výjimečná není. Kolony způsobuje zejména to, že se jedná o vytížený hlavní tah. „Problém je, jako v mnoha sit