VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dusno na kutnohorské radnici: opozice požaduje odvolání místostarostky

Kutná Hora - Pěkně dusno bude zřejmě příští týden na zasedání městských zastupitelů. Jedním z bodů jejich projednávání totiž bude odvolání místostarostky města Zuzany Moravčíkové.

5.9.2017
SDÍLEJ:

Zuzana Moravčíková Foto: Archiv Deníku

Její odvolání navrhl opoziční zastupitel Karel Koubský ml. "Dlouhodobě a opakovaně upozorňuji na nedostatky v práci paní místostarostky. Nejedná se o maličkosti, jde o neplnění závazků vyplývajících z programového prohlášení rady, neplnění úkolů daných zastupitelstvem a v neposlední řadě popírání základních principů při zadávání veřejných zakázek," nastínil Karel Koubský ml. důvody svého postupu.

Problém se týkal veřejné zakázky pro projekt "Vybudování infrastruktury pro výuku na základních školách v Kutné Hoře“, na nějž rovněž upozornil Karel Koubský ml. na zasedání městský zastupitelů 6. června 2017.

Stručně řečeno šlo o to, že byly poptány tři firmy na vypracování studie proveditelnosti k výše uvedenému projektu v ceně přesahující něco málo čtyři sta tisíc korun. Firmy spolu však prokazatelně byly propojené a to jak vlastníkem, tak osobou, která zpracovávala účetnictví. Rada města přesto vítězi přímo bez výběrového řízení zakázku zadala. Hlavním argumentem pro podání návrhu na odvolání místostarostky Zuzany Moravčíkové je prý fakt, že tento postup dostatečně nevysvětlila, tak, jak na stejném zasedání slíbila.

Ta se však tomuto nařčení ostře brání. Podle svých slov ihned po zmiňovaném zasedání zadala právní rozbor a po jeho obdržení zároveň požádala o prověření postupu města i Centrum pro regionální rozvoj (CRR). „Máme právní posouzení od renomovaného právníka, dle kterého je vše v pořádku. Komunikuji s Centrem pro regionální rozvoj ČR, abych získala i názor jeho pracovníků na postup města. Dosud jsem však výsledek jejich šetření neobdržela,“ uvedla Zuzana Moravčíková s tím, že více se k návrhu Karla Koubského ml. o svém odvolání nemůže vyjádřit, neboť v materiálu o odvolání místostarostky chybí důvodová zpráva a může se tedy jen domnívat, že se jeho návrh týká právě tohoto problému.

Karel Koubský ml. se ale zároveň vyjádřil, že v den, kdy podal návrh na odvolání, poslala místostarostka nějaké vysvětlení prostřednictvím emailu. „Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem, budeme s kolegy zvažovat, zda důvody pro odvolání paní Moravčíkové z funkce místostarostky trvají. Následně buď doplníme důvodovou zprávu a budeme na odvolání trvat, nebo návrh na odvolání stáhnu z programu jednání,“ doplnil k věci Karel Koubský ml.

Ať tak, či tak, pokud zastupitelé skutečně odhlasují, že se odvolání místostarostky bude projednávat, hlasování bude pravděpodobně dost těsné. To ostatně naznačil sám starosta Kutné Hory Martin Starý. „Buď to bude těsné a paní místostarostka post obhájí, nebo návrh projde, pak to bude plivnutí do tváře všemu, co jsme zatím na radnici vytvořili,“ řekl Starý. Svědčí o tom i ten, fakt, že někteří koaliční radní se k situaci odmítli jakkoliv vyjádřit, jiní podali jen stručný komentář. „V současné době ze strany Karla Koubského nebyla předložena důvodová zpráva. Zatím tedy není možné se k čemukoliv vyjádřit. Jakmile uvede důvody, bude možné se jimi zabývat, řekl jeden z radních Radim Fedorovič.

Autor: Hana Kratochvílová

5.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závody hasičů v běhu na rozhlednu Vysoká
46

OBRAZEM: Hasiči soutěžili v běhu na rozhlednu

Slavnostní sklizeň vinice Pod Barborou v Kutné Hoře
42

Vinohrad Pod Barborou vydal plody letošní sezóny

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

OBRAZEM: Druhý den parlamentních voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Kutnohorsku i druhý volební den.

Lídr lidovců je v klidu, rodina ale ne

Kutná Hora – Není mnoho lídrů, kteří ještě nemají odvoleno. Jednička středočeské kandidátky KDU-ČSL, sociolog a poslanec Ivan Gabal, ale vše nechává na sobotu, kdy půjde volit s celou rodinou. Pátek strávil v Praze. A Deníku se svěřil, že po měsíci vstávání absentoval, takže volební skládačky vyrazil na Zličín rozdávat jen tým jeho spolupracovníků, který nazývá odvážnými kluky a holkami. I když sám na místě nebyl, ví, co se odehrávalo. „Zvládli rozdat 600 kusů; zájem asi roste a bude slušná účast,“ konstatoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení