Právě na půdě kutnohorské galerie se ve středu 5. května uskutečnilo symbolické předání generátorů ozonu.

„Darem pro nově zřízené očkovací centrum navazujeme na předchozí dar deseti ozonátorů pro středočeskou záchranku a nemocnici. Ty sloužily v době vrcholící pandemie a zdravotníkům se velmi osvědčily. I když epidemie zpomaluje a pomalu ustupuje, podobná zařízení pro dezinfekci prostor s velkou kumulací osob, nebo zdravotnického vybavení a přístrojů budou sloužit i nadále,“ uvedl manažer PR a komunikace společnosti Foxconn Pavel Kožený.

Ozon je nestabilní plyn těžší než vzduch. Má vysoký oxidační potenciál a dokáže zoxidovat a dezinfikovat široké spektrum látek znečišťujících vodu a vzduch. Účinkuje proti plísním, bakteriím i virům. Protože se však rychle samovolně rozpadá na kyslík, není možné jej skladovat a je nutné ho připravovat přímo na místě v ozonových generátorech.

Generátor ozónu.Generátor ozónu.Zdroj: Ilustrační foto: Michal Bílek

„Před rokem jsme od Foxconnu přebírali první generátory. Tehdy jsme netušili, že vlivem pokračující pandemie a rozšiřováním pracovišť, uvítáme další pomoc v podobě zajištění nových dvaceti strojů. Je to jen důkazem dobré a dlouhodobé spolupráce,“ zhodnotil ředitel nemocnice v Kutné Hoře Petr Geřábek.