„Případné změny či úpravy má na starosti k vyhodnocení dopravní komise. Zároveň probíhá šetření v rámci dopravního generelu,“ uvedl starosta Josef Viktora (ANO) s tím, že s monitoringem pomáhají i studenti, kteří jezdí vlakovými spoji i spoji městské hromadné dopravy.

„Máme sice k dispozici statistiky, kolik lidí autobusy jezdí, ale z toho nepoznáme, odkud a kam,“ vysvětlil místostarosta Vít Šnajdr (Piráti) a dodal, že by nové elektrobusy měly začít zajíždět i na dolní Žižkov. „Připravují se drobné změny. Spoje linek 1 a 6 by se rozdělily na tři a jeden z nich by zajížděl na dolní Žižkov,“ doplnil.

Kvůli autobusům, které centrem města projíždějí už rok, dostalo město pokutu. Důvodem bylo umístění zastávek v centru na podzim roku 2017.

Podle stanoviska benešovského městského úřadu, který záležitost řešil v přestupkovém řízení, nechalo město vybudovat šest zastávek bez závazného stanoviska Odboru památkové péče, školství a kultury Městského úřadu Kutná Hora. Za to městu vyměřil pokutu 100 tisíc korun.

„Proti stotisícové pokutě jsme se odvolali na Kraj, ten naše námitky uznal,“ dodal starosta. Město bude muset zaplatit 20 tisíc korun.