Výsledek unikátního hlasování, exkluzivně prostřednictvím Kutnohorského deníku, se zavázala vítězná společnost do puntíku respektovat.

Po otevření obálek měla pro radní města nejzajímavější obsah nabídka firmy European Commercia Bureau. „Nabídla roční nájem ve výši 375 tisíc korun,“ okomentoval výsledek výběrového řízení místostarosta Kutné Hory Václav Vančura. Cena však podle něho zdaleka nebyla tím jediným kritériem výběru. „Firma nabídla, že udělá mezi občany anketu o tom, co by si zde představovali,“ doplnil Václav Vančura. A to byla pro místní komunální politiky velice lákavá představa.

S ohledem na lukrativní a reprezentativní umístění budovy by tomu mělo odpovídat i její určení. „Máme zájem na realizaci kavárny, restaurace nebo obchůdku typu Relay, známého například z vlakových nádraží,“ upřesnil předseda představenstva firmy Milan Kolář.

Představy investora ale zahrnují rovněž nové využití přiléhající zahrady a rozsáhlého sklepení. „Rádi bychom, aby byla zahrada přístupná veřejnosti. Zvažujeme i možnost, že by se zde mohly konat pravidelné koncerty, jako například muzicírování žáků základní umělecké školy,“ nastínil Kolář.

Hlasovat mohou čtenáři prostřednictvím kuponu na straně 2 v novinách a na internetu. Výherce získá dvoutisícovou poukázku na večeři v kutnohorském hotelu Opat. Pro dalších dvacet je připravena firemní osuška. Do slosování o cenu budou zařazeny pouze kupony z novin.

Hlasovat můžete do pátku 8. srpna do 16 hodin.