Termín se posunul kvůli výběrovému řízení na dodavatele, kterého se podařilo najít až nyní. Návštěvníci se ale mají na co těšit, třeba na 3D model nebo varhany v kapli Vlašského dvora.

„Proběhlo výběrové řízení a máme dodavatele na tři části expozic, zvlášť se budou dodávat truhlářské práce, hardware a software a obsahová náplň. Čeká nás pak ještě jedno výběrové řízení, neboť součástí expozice bude 3D model, na který se bude promítat videomapping, což bude samostatná veřejná zakázka,“ uvedla místostarostka Kutné Hory Silvia Doušová s tím, že expozice by měly být kompletně dokončeny v září.

V současné době se dodělávají stavební práce ve věži, kde budou volně přístupné expozice. Jejich součástí budou varhany, které se restaurovaly. „Budou se muset odzkoušet a čas od času na ně bude třeba zahrát, sehnat varhaníka je úkolem Průvodcovské služby, “ doplnila Doušová.

Vedení města počítá s tím, že by se ve zrekonstruovaném parku mělo letos po několikaleté pauze znovu konat Královské stříbření Kutné Hory, které je naplánované v termínu 20. a 21. června.