Klání úředníků, hasičů, policistů a vojáků, které mělo za cíl navázat na několik předchozích setkání v Malešově, se uskutečnilo v pátek na umělé trávě na Žižkově. „Častokrát se spolu setkáváme při služebních záležitostech, a tak jsme se chtěli poznat také na sportovním poli. Hodláme pokračovat v tom, co před lety začal okresní, respektive kutnohorský městský úřad,“ podotkl strážník Boris Doubrava.

Pořadatelé mysleli na všechno, a tak nechyběl ani zdravotní dozor. Děvčata z oblastního spolku Českého červeného kříže starostlivě dohlížela na hráče i diváky. A měla co dělat. „Nejčastěji se jednalo o popáleniny kůže na kolenou od umělé trávy. Ošetřily jsme také jedno pohmožděné koleno a namožené vazy v kotníku,“ upřesnila Věra Nuhlíčková.

Finančníci porazili ve finále hasiče 2:1. Už v první půli se za vítěze dvakrát trefil Miloš Löwe, po přestávce vsítil kontaktní gól Jiří Žemla. Ten využil přihrávku Miroslava Potměšila, který často podpořil svůj tým v útoku. „Žádné prémie vypsány nebyly. Za odměnu si vychutnáme sud piva, který jsme si vykopali,“ usmíval se ředitel čáslavského finančního úřadu Jan Ronovský. Za hezkého počasí vyprahlo v krku také rozhodčím Robertu Komasovi a Jaroslavu Ryndovi, kteří odřídili celkem devět zápasů s hrací dobou 2 x 15 minut.

Celkové pořadí: 1. Finanční úřad Kutná Hora a Čáslav, 2. Hasičský záchranný sbor Kutná Hora, 3. 152. záchranný prapor Kutná Hora, 4. Policie ČR Kutná Hora, 5. Městská policie Kutná Hora, 6. Městský úřad Kutná Hora.

Individuální ceny: nejlepší střelec – Miloš Löwe (Finanční úřad Kutná Hora a Čáslav), nejlepší hráč – František Nekvinda, nejlepší brankář – Miroslav Potměšil (oba Hasičský záchranný sbor Kutná Hora).